AsyaCard Kredi Kartı İptali Nasıl Yapılır?

Pek çok insan gerek günlük hayatta, gerek ise daha ekstrem zamanlarda, daha çok nakit paralarının yetmediği zamanlarda kredi kartlarını kullanmayı bir fırsat olarak görürler. Bu sayede ceplerindeki sınırlı nakit parayı harcamaktan kurtulan vatandaşlar, kredi kartları aracılığı ile işlemlerini ya da alış verişlerini tamamlayabilmektedirler.

Günümüzün teknoloji çağı olarak adlandırılması göz önünde bulundurulduğunda, artık insanların daha bilişim ve teknoloji ağırlıklı bir yaşam tarzına sürüklendiği düşünüldüğünde, nakit para yerine çipli kredi kartlarının kullanılmasının son derece doğal olduğu görülecektir. Bu kartlara işlenen elektronik paraların gerçek karşılıklarının olması ile zamanı geldiğinde ödenecek olan kredi kartı borçları da, harcamaların asıl o zaman yapıldığını göstermektedir.

Kimi durumlarda ise kredi kartları bir tehlike unsuru olarak kafalarda soru işaretleri uyandırabilmektedirler. Bu nedenle ya da farklı bir nedenle kredi kartını kapattırmak isteyen vatandaşlar da soluğu banka şubelerinde ya da telefon bankacılığını ararken alırlar.

Kredi Kartı Kapatmak

Bankaların kredi kartlarını satarlarken sağladıkları kolaylıkları, maalesef ki kredi kartının iptal edilmesi sırasında görememektesiniz. Bu sırada müşterilere zorluk çıkartmaya çalışan bankalardan rahatlıkla kurtulabilmek ise, kredi kartı iptal başvurusu yapmadan önce karttaki tüm borcu ödemek ya da borç transferi ile kartı temiz bırakmak ile mümkündür. Kart zerinde herhangi bir taksit ödemesi kalmadığı takdirde, ister telefon bankacılığından, ister de şubeye giderek kredi kartınızı kapattırabilirsiniz.

AsyaCard Kredi Kartı İptali İçin Neler Yapılabilir?

Bir Bank Asya ürünü olan AsyaCard kredi kartını kapattırmak isteyen müşteriler, öncelikli olarak kartlarının içinde tanımlı ödeme ya da borç olup olmadığını kontrol etmelidirler. İçinde borç görünmeyen kredi kartlarını kapatmak artık daha kolaydır.

Telefon bankacılığından tek seferde kredi kartlarını iptal ettirmek isteyen kişilerin yapması gereken şey ise, 0850 222 4 888 numaralı telefonun aranarak Alo Asya hattından yardım alınmasıdır. Buradaki müşteri temsilcisine kredi kartı kapatılma talebi iletilir ve gerekli işlemler başlatılır.

Telefon bankacılığı kullanmak istemeyen vatandaşların ise doğrudan bir Bank Asya şubesine giderek AsyaCard kredi kartı iptal başvurusu yapmaları ve bunun için de bir dilekçe yazmaları uygun olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Yapı Kredi Adios Kredi Kartı İptali Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ