Arefe Günü (Pazartesi)Bankalar Açık mı? Ptt Açık mı?

İnternet haberciliğine en çok sorulan sorulardan biri yine 4 Temmuz Pazartesi günü yani Arefe günü bankaların açık olup olmadığı. Ramazan ayının geride bırakılmasıyla birlikte bayram telaşı herkesi sardı. Öyle ki daha önceden halledilmesi gereken bankacılık işleri de akıllara Arefe günü bankaların açık olup olmadığı sorusunu getiriyor.

Bu yıl da yaz mevsimine denk gelen Ramazan ayı Pazartesi günü son ererek yerini şeker bayramına devrediyor. Banka ile ilgili işlemleri olan kişiler işini son güne bıraksa da bankaların açık olup olmayacağı tamamıyla soru işareti. Şimdi gelin birlikte Arefe gününde bankaların açık olup olmadığına göz atalım.

Arefe Günü Bankaların Açık Olup Olmadığı Netlik Kazandı

Bilindiği üzere ülkemizde Bakanlar Kurulu tarafınca Ramazan bayramı tatili 1 Temmuz Cuma günü itibariyle Türkiye genelinde başladı. Bayram tatilinin 9 gün olduğunu varsayarsak banka şubelerinde işlem yapmak isteyen vatandaşların endişelerini de bir nevi anlamak mümkün.

Uzayan Ramazan bayramı tatili ise 11 Temmuzda sona erecek. Ben o güne kadar bekleyemem, bankada işlerimi bir an önce halletmeliyim diyorsanız hemen bu haberi dikkatlice okumalısınız. Bankanın açık olduğu saat aralığını kaçırdığınız takdirde tam tamına 11 Temmuz’a kadar beklemek zorunda kalacaksınız.

Ancak Arefe gününün Pazartesi gününe denk gelmesiyle birlikte bankaların açık olup olmadığı herkes tarafından yoğun bir ilgiyle sorulmaya başladı.

Yarım Günlük Banka Tatili Halkı Sevindirdi

Bayram tatili öncesinde banka işlemleri için kuyrukta beklemeye razı olan halkı sevindirecek haber yine internete düştü.

Herkesi sevindiren ve rahatlatan bu haber de, bankaların 4 Temmuz Pazartesi günü açık olacağı ancak sadece yarım gün çalışacağı belirtildi. Bankalar Arefe günü yani 4 Temmuz Pazartesi günü yarım gün çalışacak, 8 Temmuz Cuma günü ise tam gün çalışacak.

AREFE Günü PTT Şubeleri Kapalı Olacak

Arefe günü banka şubelerinin kapalı olduğunu belirtmiştik. Ancak PTT kullanıcılarının bu kadar şanslı olduğunu söyleyemeyiz. PTT şubeleri Arefe günü kapalı olacak, yani tatil yapacak. PTT neden kapalı diye soracak olursanız PTT’nin kamu hizmeti sayıldığını söylemek mümkün.

Bir önceki yazımız olan Öğrenci Kredi Alabilir mi? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ