Anadolubank Worldcard Kredi Kartı İptali Nasıl Yapılır?

Bankacılık sektörünün toplum yararına sağladığı hizmetlerin en başında kredi kartı ürünlerinin kullanılabilir olması gelmektedir. Bu anlamda ihtiyaç duyan vatandaşlara belli limitler dâhilinde sunulan söz konusu kredi kartları, çoğu zaman hayatları kolaylaştırmaktadır. Ancak bazı dönemlerde kullanıcılar, gerek kredi kartı değiştirmek için, gerek ise kredi kartlarını kullanmamak için mevcut kartlarından birini ya da tümünü kapattırmak isteyebilirler.

Kredi kartları, her ayın belli günlerinde ödemesi yapılması gereken ve önden harcama yaptırarak kişilere nefes aldıran bankacılık ve finans ürünleridir. Yanlış ve kontrolsüz kullanıldığı vakit büyük facialara da neden olabilen kredi kartları, bu bakımdan çoğu insan tarafından kapattırılmak sureti ile uzak durulan kartlara dönüşmektedir. Peki, kredi kartı nasıl kapattırılabilir?

Kredi Kartlarının Kapattırılma Yolları

Kredi kartını kapattırmak isteyen vatandaşlar, bu amaç ile bankalarının çağrı merkezlerini arayarak ilgili başvurularını yapabilmektedirler. Bu sayede tek bir arama ile kredi kartı yükünden kurtulan ve oldukça pratik bir şekilde sorunlarını halleden vatandaşlar zamandan da kazanmış olmaktadırlar. Aynı amaçla bankaya giderek yüz yüze kredi kartı kapatma işlemini uygulamak da farklı bir yöntemi temsil etmektedir. Bu yöntemle de kredi kartı kapattırılabilir.

Kredi kartlarının kapatılması sırasında ilk dikkat edilen nokta, kredi kartında birikmiş ya da ödenmemiş borçların olmamasıdır. Gelecek dönemlere ait herhangi bir taksit de bulunmuyorsa, kredi kartının kapanmaması için hiçbir engel kalmamaktadır.

Anadolubank Worldcard Kredi Kartı Kapatılması

Anadolubank aracılığı ile kullandırılan Worldcard kredi kartlarının iptal edilmesi de yukarıda anlatılan yöntemler paralelinde gerçekleştirilmektedir. Müşterinin ilk olarak kart üzerindeki tüm borcu ödemesi gerekirken, ödenemeyen borçlar için de farklı alanlara borç transferi yapılabilir.

Borçsuz olması sağlanan Anadolubank Worldcard kredi kartlarının kapatılması için ise, telefon bankacılığı yöntemi seçilebilmektedir. Söz konusu kartın iptali için 0850 222 55 50 numaralı Anadolubank çağrı merkezi aranarak kart iptali işlemleri başlatılmış olunabilir. İşlemini elden tamamlamak isteyen banka müşterileri ise, doğrudan Anadolubank şubelerine giderek bir kredi kartı iptal dilekçesi doldurmaları halinde kredi kartlarını bu şekilde iptal edebilmektedirler.

Bir önceki yazımız olan AsyaCard Kredi Kartı İptali Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ