Anadolu Bank Swift Kodu

Bankalar ve finans kuruluşları, işlerinin gereği olarak güvenli ve doğru işlemleri yapmak zorundadırlar. Bu sektörde para işlemlerinin asıl konu olması, insanların maddiyata oldukça önem vermesi ve çağımızın çeşitli şartları nedeni ile finans kuruluşlarının insanlar nezdinde güven sağlaması kaçınılmazdır.

Güven sağlayamayan, müşterinin beklentilerine cevap veremeyen bankalar, kesinlikle tökezleyecek ve gözden düşecektirler. Bu nedenle doğru ve pratik bir işlemler silsilesinin yapılmasını sağlayan sistem olan Swift sistemi, yıllar içinde kullanılması zorunlu olan bir alana dönüşmüştür. Söz konusu sistem içinde anahtar bir durumu simgeleyen Swift kodu ise, her bankaya ayrı ve özel şekilde oluşturulmuştur.

Swift Kodu Nedir?

Kabaca Swift kodu, bankaların uluslararası platformlarda tanınmasını sağlayan, fon ve para aktarmalarında kullanılan doğrudan bir kimlik özelliğini oluşturan, bankaların kısaltmaları, bankaların ait oldukları ülkelerin kısaltmalarını ve bankaların ilgili şubelerinin kısaltmalarını taşıyan bir kodlar bütünüdür. Bu şekilde hem güvenli işlemler yapılması sağlanırken, hem de kontrol ve kayıt noktalarında işlemler pratikleştiği için finans sektörü de dinamik ve hızlı bir yapıya sahip olmuş olur.

Anadolu Bank Swift Kodu Nedir?

Anadolu Bank Swift kodu, ANDLTRIS şeklinde hayat bulmaktadır. Kodun yapısından ve yukarıdaki açıklamalardan da hareketle, ANDL kısmının bankaya ait olan kısaltma olduğu, TR’nin ülkemizi simgelediği ve IS hanelerinin de bankaya ait olan ilgili şubeyi işaret ettiği rahatça anlaşılmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Alternatif Bank Swift Kodu başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ