American Express Kredi Kartı İptali Nasıl Yapılır?

Alış veriş yapmak ya da ihtiyaç duyulan bir takım gereksinimleri elde etmek için bir değişim aracı olarak kullanılan para, her zaman için yeterli gelmeyebilir. Eksik kalan miktarlar yerine ya da bütünü için kullanılan kredi kartları, bu açıdan müşterilere oldukça yararlı olmaktadır. Kısa vadede büyük sorunları engelleyen kredi kartları, eğer doğru kullanılmazlarsa uzun vadede felaketlere yol açabilmektedirler.

Kredi kartlarının avantajlarından bir tanesi, nakit paraya ihtiyaç duyulan zamanlarda bu para yerine söz konusu kartın kullanılmasıdır. Bu sayede anlık bir rahatlama ile kişinin nefes alması sağlanabilmektedir. Ancak zaman içinde borçların ödemelerindeki zorluklar, biriken ekstreler ve artan faizler ile kredi kartı kullanımı bir işkence haline gelebilmektedir. Bu tür durumlarda kişilerin ilk olarak akıllarına, mevcut kredi kartlarını kapatma seçenekleri gelmektedir.

Kredi Kartlarının Kapatılması Mümkün Mü?

Elbette mümkündür. Kullandığınız her bir kredi kartını kapatma hakkınızın sizde saklıdır. Ancak kredi kartının kapatılması, başvuru sürecindeki kart açılışı gibi kolay olmamaktadır. Bankalar bir ürünlerini satarken ne kadar cömert ve yardımcı davranıyorlarsa, aynı ürünlerin kapatılması sırasında da paralel şekilde zorluklar çıkartabilmektedirler.

Temel olarak belli başlı kriterleri gerçekleştirmeniz durumunda, kredi kartınız kapatılmış olacaktır. Bu kriterlerden ilki, kapatacağınız kredi kartının herhangi bir borcunun olmamasıdır. Bu borç kapsamında, gelecek aylar için taksitlendirdiğiniz ödemeleriniz de bulunmaktadır.

Bu aşamadan sonraki safhalar ise, kredi kartınızı hangi yöntemleri kullanarak kapatmak istediğinizden geçmektedir. Telefon bankacılığını kullanarak kapattırabileceğiniz kredi kartınızı şubeye başvurarak da kapattırabilirsiniz.

American Express Kredi Kartı İptal İşlemleri

Dünya genelindeki en prestijli kredi kartları arasında gösterilen American Express kredi kartı, ülkemizde Garanti Bankası tarafından müşterilere tedarik edilmektedir. Bu kartın kapatılmasındaki en kolay yol, 444 0 333 numaralı Alo Garanti çağrı merkezinin aranarak kredi kartı kapatma işlemlerinin başlatılmasıdır. Bu yol kullanıcıları pek fazla yormamaktadır.

Eğer daha garantici bir yaklaşım ile kredi kartınızı kapattırmak istiyorsanız da, hazırladığınız kart kapatma dilekçesi ile herhangi bir Garanti Bankası şubesine giderek American Express kredi kartınızı kapattırma işlemlerinizi başlatabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Anadolubank Worldcard Kredi Kartı İptali Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ