Albaraka Türk Swift Kodu

Uluslararası para transferleri ve her türlü fon aktarımı işlemlerinin gerçekleşmesi için, bankalara özel olarak tanımlı bazı kodlar bulunmaktadır. Bu kodlara kısaca Swift ismi verilirken, özellikle para ve haberleşme anlamında bankaların kimlikleri yerine geçen Swift kodları, dünyada yaygın şekilde kullanılmaktadır.

Swift Kodu

Uluslararası bir para transferi, havalesi ya da fon işlemi yapacağınız zaman, bankaların birbirlerini tanıması ve güvenli şekilde işlemlerine devam edebilmesi açısından, bu bankaların muhatap oldukları karşı taraftaki finans kuruluşları ile Swift kodları neticesinde iletişim kurdukları ve işlemleri gerçekleştirdikleri bilinmektedir. Swift kodları her bankaya ayrı bir şekilde tanımlandığı için, bir nevi finansal kimlik statüsüne de sahiptir. Aynı Swift kodu ile bir başka bankanın tanımlanması mümkün değildir.

Albaraka Türk Katılım Bankasına Ait Swift Kodu

Albaraka Türk Katılım Bankası, uluslararası para aktarmalarında özellikle tercih edilen ve yaygın şekilde kullanılabilen bankalar arasındadır. Albaraka Türk Katılım Bankası Swift kodu ise, BTFHTRIS şeklinde oluşmaktadır. Bu kodun içindeki ilk 4 hane, banka kısaltması olarak literatürdeki yerini alır. Bunun yanı sıra, takip eden 2 hane, anlaşılacağı üzere ülke kodunun kısaltılmış halini simgelemektedir.

Swift kodunda geçen son iki hane ise, bankanın ilgili şubesini işaret eden kısaltılmış kod olmaktadır. Bu şekilde hayat bulan Albaraka Türk Katılım Bankası Swift kodu, ilerleyen zaman içinde de kullanılmaya devam edilecektir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ