Aktif Bank EFT Saatleri

Ülkemizde hizmet veren bankacılık sektörünün henüz yeni yüzlerinden olan Aktif Bank kendi müşterilerinin para transferleri ile ilgili olarak farklı bir banka hesabına para yatırma işleminde EFT’yi kullandırmaktadırlar.

Aktif Bank EFT İşlemi ve Saatleri

EFT işlemleri ile ilgili olarak diğer bankalarda var olan bir uygulama Aktif Bank’ta da devrededir. Tüm EFT işlemleri belirli bir zaman dilimi içerisinde banka hesabı üzerinden farklı bir bankanın hesabına aktarılır. Aktif Bank EFT saatleri hafta içi her gün sabah 09.00 ile akşam 16.30 saatleri arasındadır. Bu zaman dilimi içerisinde yapacağınız tüm EFT işlemleri karşı bankanın muhatap hesabına aktarılacaktır. Aktif Bank üzerinden yapacağınız para transferleri muhatap bankanın hesabına 5 ile 10 dakika gibi kısa bir sürede geçmektedir. Bu süre zaman zaman Aktif Bank’ın ve Merkez Bankasının yoğunluğuna bağlı olarak değişiklik gösterebilmektedir. Ayrıca Aktif Bank’ı kullanarak EFT işlemini resmi tatillerden, Cuma günü ve diğer özel günlerde Aktif Bank EFT saatlerinin dışında gerçekleştirdiğiniz takdirde para bir sonra ki gün değil, ilk mesai gününde muhatap bankanın hesabına geçecektir.

Aktif Bank EFT Sorgulama İşlemi

Bankacılık sektöründe hizmet veren Aktif Bank hesabınızdan karşı bankanın hesabına yapmış olduğunuz EFT işlemi aynı gün hesaba geçmemiş ise ne yapılmalıdır? Böyle bir durum ile karşılaşıldığı zaman yapılan para transferi bilgileri araştırılmalıdır. Herhangi bir sorun yok ise bu sefer Aktif Bank ile şubeler veya 0212 340 86 00 numaralı çağrı merkezi ile irtibata geçebilirsiniz. Yapacağınız telefon görüşmesinde banka yetkilisine durum izah etmeli ve ondan yardım talep etmelisiniz. Ayrıca EFT gerçekleşmemiş ise yeniden banka aracılığı ile talimat verebilirsiniz. Eğer sorun kendi bankanızda değil ise bu sefer muhatap banka ile görüşmeniz gerekmektedir.

Bir önceki yazımız olan Kuveyt Türk EFT Saatleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ