Akbank Axess Kredi Kartı İptali Nasıl Yapılır?

Bankalar toplumun maddi konularda yardıma muhtaç duruma geldiklerinde devreye girerek piyasayı rahatlatması gereken kuruluşlar olarak göze çarpmaktadırlar. Vatandaşın aksayan maddi durumlarına bir nebze olsun rahatlık getirmek, gereken nakit paraların vatandaşa tedarik edilmesini sağlamak gibi yönleri ile ortaya çıkmış olan bankaların bir önemli özelliği ise kişilere kredi kartı ürünlerini sağlamasıdır.

Vatandaşların kredi kartı ürünlerini kullanmalarının temelinde, nakit paranın her zaman harcanabilir gücünün olmaması, azlığı ya da yetmemesi durumları vardır. Yani vatandaş, sokağa çıkıp market alış verişi yapmaya giderken, cebinde nakit para olup olmamasını düşünmeden rahatça alış verişini yapabilmektedir. Çünkü vatandaş bir kredi kartı sahibidir ve bu kredi kartı para yerine geçtiği için vatandaşı kısa süreliğine rahatlatmaktadır. Peki ya uzun vadede?

Kredi Kartları Neden Kapatılmak İstenir?

Vatandaşlar kontrolsüz bir şekilde kredi kartı harcamaları yaptıklarından dolayı, ay sonunda gelen kredi kartı ekstresi ile şok bir sonucu karşılarında görürler. Bir sarmal gibi hayatlarını borç ile saran kredi kartlarından kurtulmayı hedefleyen vatandaşlar, bir şekilde kart iptal işlemlerini başlatırlar.

Öte yandan sadece sıkıntı çekildiği için değil, farklı bankaların kredi kartlarından gelen ilgi çekici kampanyalara da kayıtsız kalamayan vatandaşlar bu nedenlerle de kredi kartlarını kapatarak yeni ürünlerine ve kartlarına kavuşmayı düşünebilmektedirler.

Akbank Axess Kredi Kartı İptali

Her bankanın sağladığı kredi kartları, o ya da bu şekilde kapatılabilmektedir. Akbank Axess kart da rahat bir biçimde iptal edilebilen kredi kartları içinde yer almaktadır.

Kredi kartı kapatmada ilk yöntem, temiz ve boş bir A4 kâğıdına, kredi kartınızın iptal edilmesi niyeti ile bir dilekçe yazmanızdır. Söz konusu dilekçeyi uygun bir Akbank şubesine götürüp teslim ederek kredi kartı iptal işlemlerinizi başlatabilirsiniz.

Öte yandan telefon bankacılığını ve çağrı merkezlerini kullanarak kredi kartı iptalini gerçekleştirmek de oldukça olasıdır. Özellikle Akbank Axess kredi kartınızı kapatabilmeniz için 444 25 25 numaralı telefondan ya da 0850 222 45 45 numaralı hattan bankaya ulaşarak işlemlerinizi başlatabilirsiniz. Bu şekilde oldukça hızlı bir sonuç da elde edeceksiniz.

Bir önceki yazımız olan City Axess Kredi Kartı İptali Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ