Adabank EFT Saatleri

Adabank müşterileri para transferi ile ilgili olarak farklı bir bankanın hesabına aktarım yapacakları zaman EFT işlemini kullanmaları gerekmektedir. Bankalar müşterilerinin para transferi için hazırlamış olduğu bu platformlar her banka için farklı zaman aralığında gerçekleştirilmektedir. Adabank’ta kendi müşterileri için EFT saatlerini belirlemiştir.

Adabank EFT İşlemi ve Saatleri

Farklı bir banka hesabına para transfer etmek isteyen Adabank müşterileri hafta içi her gün saat 17.00’a kadar bu işlemi kullanabilirler. Adabank EFT saatleri içerisinde yapılacak olan para aktarımları muhatap bankanın hesabına 10 dakika gibi kısa bir sürede geçmektedir. Bu süre zaman zaman Merkez Bankasının yoğunluğu, Adabank ve karşı bankanın EFT havuz sistemden kaynaklanan problemlerden dolayı 30 dakikayı bulabilmektedir. Adabank’ın belirlediği zaman aralığının dışında para transfer eden Adabank müşterilerinin bu talepleri ilk mesai(iş) gününde karşı bankanın hesabına aktarılmaktadır. Eğer yapılacak olan EFT işlemleri Cuma günü yapılır ise bu sefer işleminiz hafta sonundan sonra Pazartesi günü resmi tatile denk gelmez ise o gün hesaba aktırılmaktadır.

Adabank EFT Sorgulama İşlemi

Adabank müşterilerinin farklı bir banka hesabına para aktarımı için Adabank EFT saatleri zaman diliminde yapılan bir işlem aynı gün hesaba geçmez ise hemen EFT sorgulama yapmak gerekir. Bunun için ilk olarak Adabank müşterisi kendi hesap bilgilerini kontrol etmesi gerekir. Bu bilgilerde herhangi bir problem yok ise hemen Adabank yetkileri ile irtibata geçmek gerekmektedir. Eğer sorun kendi bankanızda değil ise bu sefer muhatap banka ile irtibata geçerek sorunun nereden kaynaklandığını öğrenebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan ABank EFT Saatleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ