ABank EFT Saatleri

ABank müşterileri para transferi ile ilgili olarak kendi bankasının dışında farklı bir bankanın hesabına para göndermek istedikleri EFT işlemini kullanmaları gerekmektedir. Bu işlemi kullanmak isteyen banka müşterileri para transferini ABank EFT saatleri içerisinde yapmaları gerekmektedir.

ABank EFT İşlemi ve Saatleri

ABank müşterileri farklı bir banka hesabına para göndermek istediklerinde bu işlemin aynı gün içerisinde gerçekleşmesini isterler ise, ABank EFT saatleri olan hafta içi her gün sabah 08.00 ile akşam 17.00 arasında gerçekleştirmeleri gerekir. Bu saat aralığında yapılan EFT işlemleri aynı gün muhatap bankanın hesabına 5 ile 10 dakika gibi kısa bir sürede geçer. EFT’nin gerçekleşmesi işlemi bazen ABank’ın, Merkez Bankasının ve muhatap bankanın EFT havuz sisteminin yoğunluğuna bağlı olarak 30 dakikayı bulan sürelerde de gerçekleşebilmektedir. Ayrıca EFT işlemini bu zaman dilimi içerisinde yapamayan, resmi tatillerden ve Cuma günü ABank EFT saatleri dışında gerçekleştiren tüm müşterilerinin EFT işlemleri ancak ilk mesai(iş) günü hesaba aktarılmaktadır.

ABank EFT Sorgulama İşlemi

ABank müşterisi olarak sizler yapmış olduğunuz EFT işlemleri beklenen sürenin dışında veya aynı gün hesaba geçmediği takdirde yapmanız gereken ilk işlem EFT sorgulaması yapmanızdır. EFT sorgulaması ile ilgili olarak gerçekleştirmiş olduğunuz EFT işlem bilgilerini kontrol etmenizdir. Yapılan kontrolde herhangi bir problem yok ise bu sefer ABank şubeleri veya 444 00 55 numaraları çağrı merkezi ile irtibata geçmenizdir. Yapılan görüşmelerde EFT işleminiz ile ilgili sorunu dile getirmeniz ve gerekirse banka görevlileri aracılığı ile EFT işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Tüm kontrollerde sorunun kendi bankanızdan olmadığına kanaat getirmiş iseniz bu sefer muhatap banka ile irtibata geçmelisiniz.

Bir önceki yazımız olan Aktif Bank EFT Saatleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ