A Bank Bonus Kredi Kartı İptali Nasıl Yapılır?

Hayatın her aşamasında, zaman zaman nakit paralarımızın bize yetmediği ya da o dönemlik bazı ihtiyaçlarımızı karşılamak için bir takım ek ödeme hizmetlerini kullanmaya niyetlendiğimiz anları yaşayabilmekteyiz. Bu tip durumlarda, özellikle sosyal yaşam adına insanların en büyük kurtarıcı olarak gördükleri banka ürünleri, kuşkusuz ki kredi kartlarıdır. Giyimden kozmetiğe, mutfak eşyalarından akaryakıt alımına kadar hayatın her alanında kullanılan kredi kartları, zaman içinde kapattırılmak istenebilmektedir.

Kredi kartlarının iptal edilmek istenmesindeki temel noktalardan biri, kişilerin kontrolsüz harcamalarından dolayı ay sonunu getirmede yaşanılan sıkıntılar olabilmekte iken, diğer yandan farklı bankaların daha uygun hizmetlerinde yararlanmak isteyen vatandaşlar mevcut kredi kartlarını kapatmak isteyebilirler.

Kredi Kartı İptali Nasıl Olur?

Mevcut bir kredi kartınızı kapatmak ya da iptal etmek için, önünüzde genel anlamda iki seçenek olmaktadır. Bunlardan ilki, beyaz ve boş bir A4 kâğıdına, üzerinde kredi kartınızın bilgilerinin olduğu bir dilekçe yazarak bankanıza başvurmanızdır. Diğer yöntem ise, telefon bankacılığından daha pratik bir şekilde kredi kartı iptaliniz için başvuru yapmanızdır. Ancak bu iki işlemin de ortak özelliği, kredi kartınızın tüm borçlarının ödenmiş ya da borç transferi sonucu kredi kartınızın borçsuz bırakılmış olması ile alakalıdır.

A Bank Bonus Kredi Kartı Nasıl İptal Edilir?

Elinizdeki A Bank Bonus kredi kartı ürününü kapattırmak niyetinde iseniz, yapmanız gereken ilk iş, henüz daha hiçbir seçeneği seçmeden önce, kredi kartınızın ileriki dönemlerde ve mevcut dönemde herhangi bir borca sahip olmamasını sağlayabilmektir. Borçsuz şekilde sistemde görülen kredi kartınızın kapatma işlemi, bu andan itibaren daha kolay olacaktır.

İçinde herhangi bir taksit ya da ödeme planı olmayan kredi kartınızın bilgileri ile oluşmuş bir “kredi kartı iptali” dilekçesini hazırlayarak A Bank şubesine ya da ilgili bir iletişim noktasına gönderebildiğiniz gibi, A Bank telefon bankacılığından ya da çağrı merkezinden kredi kartınızın iptalini gerçekleştirebilirsiniz. Telefon üzerinden yaptığınız kredi kartı kapatma işlemi, diğer işleme göre çok daha pratik ve hızlı olacağı için, bu yöntemi seçmeniz size zaman kazandıracaktır.

Bir önceki yazımız olan American Express Kredi Kartı İptali Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ