3 Ay Ertelemeli İhtiyaç Kredisi

Bankaların farklı kampanya dönemlerinde sundukları en cazip kredi ödeme imkanlarından biri ertelemeli kredi ödemeleridir.Yeni kredi kullanımlarda yada devam eden kredileriniz üzerinden kampanyanın içeriğine göre çoğunlukla 3 ay olmak üzere ötelenebiliyor.

Bu imkandan faydalanan müşteriler kredilerini 3 ay sonra ödeyerek yada ilk taksitlerini 3 ay sonra ödeyecek şekilde planlayarak finansal durumlarını rahatlatabiliyorlar.

Ayrıca kampanyalardan bağımsız olarak devlet bankalarının maaş yatırma tarihleri ile paralel kredi ödemeleri yapılabilsin diye sürekli sundukları 3 aylık vadeler halinde ödeme yapabileceğiniz krediler de gene ödeme süreçlerinizi rahatlatan özellikteki kredilerdendir.

3 aylık ödeme süreçlerinin tercih edilmesi yada öteleme yapılması durumunda mevcut kredinize ek bir tutar ödemeni gerekebilir. Banka sizden her ay ödeme alamadığı için aylık faizlerinizi ötelemeden sonraki ilk takside ekleyebilir.Özellikle 3 aylık prim sistemi ile çalışıyorsanız 3 ay ertelemeli kampanyadalar yada 3 aylık vadelerde ödeme yapabileceğiniz kamu bankalarının sunduğu farklı vadelendirme süreçleri sizlerin bütçesi için ideal bir tercih olacaktır.

Akbank’ın 30 nisan 2015 tarihine kadar kapmanya kapsamında sunduğu 3 ay erteleme imkanı bulunan kredisi eğer ertelemeli kredi kullanma isteğindeyseniz ilginizi çekebilir.36 aylık vade seçeneği ile kullanabileceğiniz bu kredinin faiz oranı ise %1,19 olarak belirlenmiş.75.000 TL’ye kadar başvuruda bulunabileceğiniz kredide erteleme özelliği nedeniyle ilk taksidinizle beraber sizden bir miktar toplu ödeme yapmanız isteniliyor.Ayrıca 3 aylık öteleme süreci vadenizden düşüyor.Yani temmuz ayında yapacağınız ilk taksitle beraber 33 ay boyunca geri ödeme yapmak durumundasınız.

Erteleme kampanyaları genellikle ihtiyaç kredileri için yapılan kampayalardandır.2015 senesi içinde ise taşıt kredileri içinde erteleme kampanyalarının olabileceği kulağımıza gelen bilgiler arasında.Eğer sizde erteleme özellikli kredi kullanma isteğindeyseniz 2015 senesi içinde bankaların kampanyalarını takip etmenizi öneriyoruz.

Bir önceki yazımız olan Kredi Kartı Faizi Nasıl Hesaplanır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ