2016 Ramazan Bayramında Bankalar ve Ptt Ne Zaman Açılacak?

2016 senesinin bayram tatiline yaklaştığımız şu birkaç gün içerisinde hükümet herkesin merakla beklediği bayram tatili süresi hakkında açıklamalarda bulundu. Şeker bayramı tatili bu sene tam tamına 9 gün olacak.

Bu süreç içerisinde kimileri bayram süresini tam olarak değerlendirirken, kimileri ise sadece birkaç gün tatil yapabilecek. Peki, bayram tatili kimlere ne kadar hak tanıyor? Bayram tatilinin 9 gün olduğuna karar verdikten sonra, Cuma günü içinde memurlar için idari izin olarak sayıldı. Herkesin internette en çok araştırdığı konulardan biri de 2016 bayram da bankaların ne zaman açılacağı. Evet, şimdi sizlere bankaların kaç gün tatil yapacağından ve bu tatil sürecinin ne zaman biteceğinden bahsedeceğim.

Arefe Günü Tüm Bankalar Yarım Gün Tatil Yapacak

  • Arefe günü yani 4 Temmuz 2016 Pazartesi günü Türkiye de bulunan bütün bankalar sadece yarım gün hizmet verecek. Günün diğer yarısında ise tatile giriş yapacak.
  • Bankalar ve bankacılık işlemleri için bankaların bayram tatilini kullandıkları sürecin bitmesini beklemeniz gerekecek. Bankaların tatil sürecinin değişmesinde etkili olan faktör ise özel statüde mi yoksa kamu statüsünde mi olup olmadığıdır.
  • Özel banka statüsünde olan bankalar bayramda 5 Temmuz, 6 Temmuz ve 7 Temmuz tarihleri arasında izin kullanabilecek. Özel bankalar 4 Temmuz Pazartesi günü sadece yarım gün çalışacak.
  • Buna bağlı olarak da EFT işlemlerinden yararlanan banka müşterileri öğlen 12’ye kadar EFT gönderme hakkına sahip olacak.
  • Kamu bankaları için tatil günü hafta sonu başlayacak. 2 Temmuz ile 3 Temmuz Pazar günü kamu bankalarına tatil olacak. Ramazan bayramının Arefe günü olan 4 Temmuz günü ise kamu bankaları sadece yarım gün çalışacak.
  • Kamu bankaları bayramın birinci günü olan 5 Temmuz Salı günü, ikinci günü olan 6 Temmuz Çarşamba günü ve üçüncü günü olan 7 Temmuz Perşembe günü tatil yapacak. Kamu bankaları idari izinlerini ise 8 Temmuz Cuma günü kullanacak.
  • Hafta sonu tatili kamu bankaları için 9 Temmuz Cumartesi ve 10 Temmuz Pazar gününe denk gelecek. Ayrıca bayramda PTT şubeleri hiçbir şekilde iş yapmayacak.

Dilerseniz  Arefe Günü (Pazartesi)Bankalar Açık mı? Ptt Açık mı? yazımıza göz atabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Arefe Günü (Pazartesi)Bankalar Açık mı? Ptt Açık mı? başlıklı makalemizde 4 Temmuz Pazartesi günü bankalar açık mı, 4 Temmuz Pazartesi günü bankalar kaça kadar açık ve Arefe Günü Bankalar Açık mı? hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ